Maskotumuz Panda Panda-sama

Müzik dinlemeye bayılır. Kulaklığı her zaman kulağında takılıdır ve uyurken bile çıkartmaz. En sevdiği şey müzik dinlerken bambu yapraklarını kemirmektir. Bu pofuduk dostumuz normalde oldukça sakindir fakat müziğini elinden almaya çalışırsanız, hiç tanıyamayacağınız ve tanımak da istemeyeceğiniz birine dönüşebilir!

Şarkı çevirilerine ilk olarak 9 Mayıs 2012’de açtığımız Facebook sayfamızda başladık. İlerleyen süreçte bu sayfaya ek olarak sitemizi, Twitter hesabımızı ve Instagram sayfamızı açtık. Adımızın nereden geldiğinden bahsedecek olursak, bu işe ilk başladığımızda İngilizce ağırlıklı çeviriler yapmayı planladığımız için yarı Türkçe-yarı İngilizce olan “çevirman” kelimesini seçtik, okurken “çevirmen” olarak telaffuz edilmesi bunda etkili oldu. Daha sonra, bu kelimeye eklemeler yaparak “Çevirmenin (Sihirli) Müzik Kutusu” anlamına gelen “Çevirman’s Music BOX” adı üzerinde karar kıldık.

Çeviriyi tabii ki hobi olarak yapmaktayız. Tek amacımız beğendiğimiz şarkıları bizle benzer zevklere sahip kişilere ulaştırmak. Bunu yaparken çalışmalarımızı elimizden gelen en yüksek kalitede sunmaya çalışıyoruz. Herhangi bir beğeni alma kaygısıyla hareket etmiyoruz ama çalışmalarımızı beğenen ve/veya yorumlarıyla destek olan herkese teşekkür ederiz. Bu dostların varlıklarını her zaman yanımızda hissediyoruz.

Sitemizle alakalı öneride bulunmak isterseniz ya da çevirmemizi istediğiniz bir şarkı olursa, “İstek/Öneri” bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ancak affınıza sığınarak belirtmek istiyoruz ki birçok istek parçayla ilgilenemiyoruz çünkü hem pek aktif değiliz, hem de bir şarkıyı çevirmeye yeltensek veya çevirsek bile eğer içimize sinmeyen kısımlar olursa o çeviriyi yayınlamıyoruz. Hakkını veremeyeceğimiz bir çalışmaya imza atmak istemiyoruz. Fakat tüm mesajlarınızı okuduğumuzu ve her bir şarkıyı mutlaka dinlediğimizi bilin. Bizlere yeni şarkılar dinleme fırsatı sunduğunuz için de ayrıca teşekkür ederiz.

Ekibimize çevirmen alımı yoktur, küçük de olsa kendi yağında kavrulan bir ekibiz. Fakat Aegisub ya da After Effects programlarından anlayan ve karaoke zamanlaması ve/veya efekti yapabilen arkadaşlar varsa ve ekibimize katılmak isterlerse bizle iletişime geçebilirler.

Kurucu Ekip
1- ilyas Owari twitter İlyas Owari Baş Çevirmen / Karaoke / Encode
2-Tenjin twitter Tenjin Baş Çevirmen / Karaoke
ENCODER 3 - V.I.S.A twitter V.I.S.A
ANIMATOR 4 - Magnum357 twittertwitter Magnum357
Webmaster 5 - Ryuga twittertwitter Ryuga
WEB DESIGN 6 - Zaknaffein Zaknaffein


Katkıda Bulunanlar 7-Katkida-Bulunanlar Hattus / Libert8